Başkanımız Mehmet Sarı Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

  • 18-03-2021
Başkanımız Mehmet Sarı mesajında; yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın 106. yıl dönümünü büyük bir onur ve gurur ile idrak ettiklerini ifade etti.
Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir diyen Başkan Sarı mesajında şunları kaydetti.
‘’Türk tarihinin şeref sayfalarından ve dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyoruz. İnancın, azmin ve kararlılığın en büyük simgesi olan bu zafer, vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden yüz binlerce kahramanın eseri ve milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının en büyük ispatıdır.
Aziz milletimiz, varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olmuş, vatanını canı pahasına korumasını bilmiştir. Milletimizin vatan sevgisi, iman gücü, azmi ve kararlılığı sayesinde kazanılan Çanakkale Zaferi, istiklalimize vesile istikbalimize güvence olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve istiklali uğrunda kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum’’