Başkanımız Öğretmenler Günü Mesajı

  • 24-11-2022

Başkanımız Mehmet Sarı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün 94. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajına, hain terör saldırısında şehadete eren Ayşenur Alkan öğretmen ile 5 yaşındaki Hasan Karataş’a rahmet dileyerek başlayan Başkan Sarı şunları söyledi.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Karkamış ilçemizde hain terör saldırısı sonrasında şehadete eren genç Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’ı ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’' dedi.