Hedefimizi belirlemiş, ve bu hedeflere kilitlenmiştik. İlçemizin sorunlarını vakit kaybetmeden çözmek gerekiyordu. 28 Mart 2004 tarihinde değerli Niziplilerin teveccühü ile göreve geldiğimizde Belediye çalışanları, emekçi arkadaşlarımla, Meclis Üyelerimle memleket sevdalıları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte kollektif bir mantıkla ve kararlı bir şekilde öncelikli projelerle işe başlamak, bulunduğumuz makamın gerektirdiği büyük sorumlulukların bilincinde olarak seçim öncesi vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmek, hatta daha fazlasını gerçekleştirmek için düğmeye bastık.

Göreve getirildiğimiz günden bugüne kadar geçen süre zarfında güzel Nizipimizde yaşayan güzel Niziplimiz için yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı, şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olduğumuzu, yakından takip etmekte ve gözlemlemektesiniz. İlçemiz tarihinde görülmemiş köklü değişimin, hızlı dönüşümün ve gelişimin tarihin gelecekte bahsedeceği şanslı şahitlerisiniz.

Bu nedenle ilçemizde yaşayan hemşehrilerimiz tüm hizmetleri ve değişimleri yakından görüyor ama mesleğinden dolayı yaşamını ilçe dışında sürdürmek zorunda kalan Güzel ilçemin insanları değişimlerden ve modern kentleşmemizden haberdar olamadığından onları da haberdar etmek görevlerimiz arasında yer almaktadır. Güzel Nizipimin sadece binaları, evleri, işyerleri, arsaları, cadde ve sokakları, parkları bize emanet değil aynı zamanda yaşlısı genci, çocuğu kadını, erkeği yoksulu zengini ile bütün hemşehrilerimiz canı, malı, sağlığı ve geleceği de bize emanettir.
Belediye Başkanı olarak hizmetlerimizde “Belediye Başkanlığı yapmak, bir yetimin başını okşamak, bir yoksulu doyurmak, bir yaşlıyı ve hastayı ziyaret etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak demektir.” zihniyetindeyiz.

İlçemiz caddelerini, sokaklarını ve parklarını ağaçlandırarak, ışıklandırarak, trafiğin yoğun olduğu yolları genişleterek, mesire alanları düzenleyerek, eğitime ve kültürel etkinliklere maddi ve manevi destek vererek, sosyal belediyecilik anlayışımızın gerekleri olan bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz.

Yenilerin eski dil diye tabir ettikleri fakat hakikatte eskimeyen dil olarak kabul ettiğimiz Osmanlıcada; üst düzeydeki idarecilere verilen isim “Şehreminidir”. Günümüz lisanıyla Belediye
Başkanı olarak tanımlansa da şehremin, şehrin güveniliri demektir. İnşallah bu vasfa uygun hareket etmek için, “kanayan bir yara gördüm mü kanar ta ciğerim” diyen Mehmet Akif gibi, başkalarının dertleri ile dertlenmeye, kimsesizin kimsesi, sessizlerin sesi olmaya gayret göstereceğiz.

Nizip, modern ve çağdaş bir şehir oluncaya kadar, belediye çalışanları, meclis üyeleri ve tüm halkımız ile beraber, durup dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz. Bütün Niziplilere huzurlu mutlu yarınlar diliyorum.

Günümüz dünden, yarınımız bugünden güzel olacak İnşallah...