Hacı Fevzi AKDOĞAN
1965 yılında Nizip’te doğdu
İlk, orta ve lise eğitimini Nizip’te tamamladı Nizip imam hatip lisesi ilk mezunlarındandır.
Bursa Uludağ üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme bölümünden mezun oldu
Akdoğan evli Beş çocuk babasıdır.
2001 yılında “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile çıktığı siyaset yolunda
2004 yılında yerel seçimlerde Nizip belediye başkanı seçildi.
Kasası boş, ciddi miktarda personel ve esnaf borcu olan, çöp kutuları dolu, musluklarından su akmayan, kanalizasyon eksiği olan, iş makinalarından ve araçlardan yoksun, sağlıksız yıkık mezbahası, barakadan itfaiye binası, kaldırımsız dar sokak ve caddeleri, daracık ve düzensiz meydanları, çim alanından ve ağaçtan yoksun parkları ile hizmete susamış bir belediye devir aldı.
Kısa bir zaman içinde Yapmış olduğu hizmetlerle adından bahsettiren Nizip Belediye Başkanı H.Fevzi AKDOĞAN HAK-İŞ Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası tarafından yılın Belediye Başkanı seçildi. Sendika Başkanı Mahmut ARSLAN ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin TANRIVERDİ’nin ilçemizi ziyaretleriyle yılın Belediye Başkanı ödülü aldı.
2009 yılında yerel seçimlerde 2.kez belediye başkanı olan Akdoğan
Belediyecilik alanında ne varsa el atmaya çalıştı. hizmetin en iyisini verebilmek için gece gündüz çalışarak Yıllardır birikmiş olan personel ve esnaf alacaklarını ödedi Yeni iş makinaları, araç ve ekipmanları ile yaşanabilir bir Nizip için 7/24 çalışmalar yaptı
Bunların başında Düzenli çöp depolama tesisini kurdu. Akmayan sular için 7/24 su kaçağı arayarak . On yılda 17020 su arızası bulundu 17110 mt. yeni hat döşedi 24 saat kesintisiz içme suyu sağladı ve bununla da kalmayarak %82 Avrupa birliği hibesi olan 30,5 milyon avro bedelli proje ile ilçemizin 50 yıllık su problemini çözdü. Koku ve haşerattan bıkmış olan mahallelerimize 75 km kanalizasyon hattı döşeyerek fosseptik ayıbına son verdi.
Akdoğanın fark ettirdiği taziye evi projesi türkiyede model proje oldu Camilerimizin çevre düzenlemesini bitirdi. Nizipte ilk kez katlı otopark ve yüzme havuzunu hizmete sundu.
2014 yerel seçimlerde tekrar aday gösterilerek Nizip siyasi tarihinde halkın oy ’u ile Nizip’e 3.kez belediye başkanı seçildi“Güçlü Hükümet, Güçlü Belediye’’ sloganıyla Hükümetimizin ve Milletvekillerimizin desteği ve sizlerin yardımıyla ilçemizi bu günlere getirdik. Şimdi artık yeni döneme girdik. Bu günden itibaren büyükşehir belediyemiz ile beraber yeni hizmetlere hazırlanıyoruz.