Başkanımız, Beraat Gecemizi Kutladı

  • 06-03-2023

Başkanımız mesajında, "sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, af ve merhametin dilendiği, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandiline bu yılda erişmenin huzurunu yaşamaktayız. "

"Ramazan ayının müjdecisi olan, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

Ülkemiz, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler sebebiyle zor günler geçirmekte. İnşallah bu zor günleri, birlik beraberliğimiz ve kardeşliğimizle atlatacağız; depremzede vatandaşlarımızın acılarını dindirecek ve yaralarını saracağız. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.


Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyorum” dedi.