Başkanımız Mehmet Sarı'nın 15 Temmuz Mesajı

  • 15-07-2022

 

Başkanımız Mehmet Sarı, ‘’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Mesajında 15 Temmuz hain darbe girişimini püskürten kahraman Türk milletine minnettar olduğunu belirten Başkanımız Mehmet Sarı, "Şu çok iyi bilinmelidir ki, aziz Türk milleti, Çanakkale'de, Kurtuluş Savasında ve 15 Temmuz'da gösterdiği dik duruşunu her zaman gösterecektir" dedi.

“15 Temmuz 2016’da Türk milletinin önemli bir demokrasi sınavı verdiğini hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Sarı sözlerine şöyle devam etti.

"Hainler o gün milletin silahını yine millete doğrultmuşlardır. Ancak necip Türk milleti o silahların karşısına geçerek, göğsünü siper etmiş ve tankların, topların önüne geçerek bu milleti kimsenin kirli elleriyle yıkamayacağını göstermiştir. Tüm Türkiye’nin dört bir yanında hainlerin yapmak istediği darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı, Türk milletinin vakur duruşu ile sonuçsuz kalmıştır. Bu alçaklar bilmelidirler ki bu tür girişimler 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi her zaman sonuçsuz kalacaktır. Çünkü milletimiz demokrasisine ve özgürlerine saldıranlara karşı her zaman dik durmuştur. Bu vesileyle tarihe şanlı bir direniş olarak tarihe geçen 15 Temmuz'un yıl dönümünde tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyor ve hepsini şükranla anıyorum" dedi.